Artvin’deki şenlikte çocuklar yazarlarla buluştu

Valilik koordinesinde, Milli Eğitim Müdürlüğü, Artvin Belediyesi, Gençlik ve Spor Müdürlüğü ve Artvin Çoruh Üniversitesi işbirliğinde gerçekleştirilen şenliğin ilk gün etkinliklerine yaklaşık 4 bin öğrenci katıldı.

Minik yazarlardan hikayeler

Nihat Gökyiğit Botanik Bahçesi’ndeki şenlikte yazarlar Sultan Serdar Doksöz, Yusuf Asal, Cem Gülbent ve Faruk Yıldız’la bir araya gelip kitap imzalatan öğrenciler, bir yandan da müzik, resim, dans, yüz boyama, gökyüzü gözlemciliği gibi etkinliklerle eğlendi. Etkinlikte ayrıca öğrencilerin yazdığı hikayelerin bir araya getirildiği ‘Kum Tanesi’ ve ‘Minik Yazarlardan Hikayeler’ adlı kitaplar da sergilenerek okuyucuların beğenisine sunuldu.

Etkinliğe Arhavi Atatürk Ortaokulundan katılarak 21 öğrencinin hayallerini, duygularını anlattığı ‘Kum Taneleri’ kitabını tanıtan öğretmen Soner Durmuş, kitabın, kurdukları ‘Küçük Kalemler Büyük Hayaller’ yazarlık atölyesindeki çalışmalarla ortaya çıktığını söyledi.

Kitabın geliri SMA tedavisinde kullanılacak

Hopa Hüsnü Ciner İlkokulu öğrencilerinin yazdığı ‘Minik Yazarlardan Hikayeler’ kitabının tanıtımını yapan Şerife Tanrıkulu ise kitaptan elde ettikleri gelirin tamamını deprem bölgesindeki çocukların eğitimi için Hatay’a gönderdiklerini ifade ederek, “Bu yıl ikinci kitabımızı çıkardık. Yine bir sosyal sorumluluk projesi olsun istedik ve kitabımızın geliri SMA hastası bir çocuğa bağışlanacak.” dedi.

Umutlarımız bir kez daha yeşerdi

Yazar Yusuf Asal da katıldığı en güzel şenliklerden biri olduğunu dile getirerek, “Artvin’in pırıl pırıl öğrencileriyle dünyanın en güzel çiçekleriyle bizi buluşturan yetkililere teşekkür ediyorum. Yoğunluk var, çok güzel, çok mutlu olduk. Eğitim adına, yarınlar adına gerçekten umutlarımız bir kez daha yeşerdi. Harika bir etkinlik. Artvin harika bir şehir, emeği geçenlere selamlar olsun.” ifadelerini kullandı. Etkinlik, yarın sona erecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir