Honor Magic V Flip’in büyük kapak ekranı çift ekran deneyimi sunuyor

Honor, 13 Haziran’da Çin’de Magic V Flip’i tanıtmaya hazırlanıyor. Lansman öncesinde marka, cihazla ilgili önemli detayları paylaşmaya başladı. Honor, yakın zamanda Weibo hesabından bir tanıtım videosu yayınlayarak Magic V Flip’in kapak ekranının yeni özelliklerini vurguladı.

Magic V Flip’in kapak ekranı, sektördeki en büyük ekran olarak tanıtılıyor ve kullanıcıların cihazı açmadan sık kullanılan uygulamaları doğrudan açabilmelerine olanak tanıyor. Bu uygulamalar arasında haritalar, kısa videolar, sosyal iletişim ve yemek sipariş hizmetleri bulunuyor.

Ekranın özellikle ilginç olan bir yönü, dış ekranın yaklaşık yüzde 35’inin bağımsız olarak saat ve bildirimler gibi öğeleri gösterebilmesi. Kalan bölüm ise kullanıcıların ana ekranla benzer bir en boy oranında uygulamaları çalıştırabilmesini sağlıyor.

Magic V Flip’in kapak ekranı, çift ekran deneyimi sunuyor. Geçtiğimiz yıl piyasaya çıkan Find N3 Flip, iç ekranında 22:9 en boy oranı sunarken, kapak ekranında 17:9 en boy oranı sağlıyordu. Kapak ekranı, iç ekranın daha uzun en boy oranını taklit edebiliyordu, bu da iki ekran arasında daha pürüzsüz bir geçiş sağlıyordu. Ancak, Find N3 Flip’in kapak ekranında kamera modülünün altındaki alan kullanılmıyordu.

Magic V Flip, kapak ekranında çift ekran deneyimi sunarak, büyük kapak ekranlarına sahip diğer katlanabilir telefonlarla karşılaştırıldığında en iyi uygulamayı sunuyor. Kullanıcıların birçok işlemi dış ekran üzerinden yapabilmesi, ana ekranı açma ve kullanma gereksinimini azaltıyor, bu da yalnızca daha karmaşık görevler veya daha büyük görüntüleme alanları için ana ekranın kullanılmasını sağlıyor.

Teknik özellikler açısından, Magic V Flip’in 12 GB RAM, 256 GB / 512 GB / 1 TB depolama seçenekleri, 66W hızlı şarj destekli 4,800mAh batarya ve OIS destekli 50 megapiksel ana kamerayla gelmesi bekleniyor. Siyah, beyaz ve pembe renk seçenekleriyle satılacak olan cihazın, 16 GB RAM ve 1 TB depolama sunan sınırlı sayıda bir versiyonu da olacak.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir